Zakończenie roku szkolnego
2006/2007

    Kolejny rok szkolny zakończony. Po całorocznej ciężkiej i intensywnej pracy przyszedł czas na zbieranie owoców tej pracy. Radosna atmosfera, zabawa, nagrody, gratulacje. To wszystko wypełniało 22 czerwca 2007 roku szkolną salę gimnastyczną.
    Po rozpoczęciu uroczystości przez dyrektora szkoły p. Wojciecha Banasia nastąpił moment przekazania przez odchodzących uczniów klas szóstych honoru uczestnictwa w poczcie sztandarowym swoim następcom z klas młodszych. Reprezentowanie szkoły w poczcie sztandarowym to zaszczyt, którego nie każdy może dostąpić. W oczach wielu uczniów klas młodszych widać było wyraz lekkiej zazdrości, a może nadziei, że to kiedyś oni będą mogli także dzierżyć w dłoniach sztandar z symbolami Jana Pawła II i PSP Nr 5.
    W części oficjalnej przyszła pora na wręczanie świadectw i nagród dla najlepszych uczniów szkoły. Nagrody za osiągnięcia na polu edukacji szkolnej i sportowej, za udział w konkursach, zawodach i olimpiadach.
    Ze smutkiem rozstania, ale we bardzo ciepłej atmosferze pożegnaliśmy odchodzącą na emeryturę wspaniałą nauczycielkę naszej szkoły p. M. Solecką. Podziękowania i życzenia dla pani Marii składali uczniowie, nauczyciele i dyrekcja szkoły.
    Kolejny etap zakończenia roku szkolnego to występy artystyczne, gdzie między innymi mogliśmy oglądać występy wokalne i inscenizację prezentującą uczniów z różnych krajów Europy wraz ich "problemami edukacyjnymi". W pięknym stylu zaprezentowały się "ISKIERKI" - powstały w tym roku szkolnym zespół rytmiczno-taneczny, który miejmy nadzieję, że będzie się dalej rozwijał i swoim występami sięgał po laury w różnych konkursach, dając powód do dumy trenerom i całej szkole.
    Koniec uroczystości - uczniowie udają się wraz z wychowawcami do swoich sal lekcyjnych gdzie otrzymają upragnione świadectwa. Uczniowie klas szóstych gromadzą się, aby zrobić sobie wspólne zdjęcia. Przed nim kolejny etap na długiej drodze edukacji - gimnazjum. Ale najpierw WAKACJE!Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2006/2007"