Andrzejki, andrzejki...

    Andrzejki - dzień świętego Andrzeja. Obchodzone w Polsce w nocy z 29/30 XI, zaś w Szkocji 30 listopada. Pierwotnie tylko przez panny (dla chłopców były "Katarzynki"), obecnie jest imprezą skupiającą młodzież obojga płci.
    W Polsce w czasie tego dnia wróży się przyszłość w postaci lania wosku na zimną wodę, często przez klucz. Inna znana powszechnie wróżba, związana z "Andrzejkami", jest tylko dla niezamężnych panien na wydaniu -"But za progiem". Te i inne wróżby przeznaczone były dla wszystkich uczestników zabawy andrzejkowej.
    W naszej szkole 30 listopada w godz. 1630-1830 odbyła się  taka zabawa, na której uczniowie klas IV-VI wspaniale bawili  się tańcząc oraz wróżąc. Wiele klas w swoich pracowniach zorganizowało sobie słodki poczęstunek. Tam też odbywały się wróżby.  Wszyscy tańczyli w rytm, jak zwykle, fantastycznej muzyki. Szkoda, że andrzejki są tylko raz w roku.
    Klasy I-III obchodziły "Andrzejki" w tym roku 28 listopada. Organizatorem zabawy był, jak corocznie, samorząd klas młodszych. Oprócz dyskoteki, był też konkurs na najciekawszą piosenkę i wiele zabaw z nagrodami, które oceniało jury wytypowane spośród rodziców biorących udział w zabawie.
    Dzieciom i dorosłym zabawa bardzo się podobała, a wróżby wywołały na wielu twarzach tajemniczy uśmiech i zadowolenie. Może te najpiękniejsze już niedługo się spełnią - czego wszystkich serdecznie życzymy ....Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2006/2007"