Wiosna, ach, to Ty!

    21 marca 2006 roku w naszej szkole odbyło się powitanie wiosny. W tym roku przyszło nam na nią czekać bardzo długo, więc wszyscy przywitaliśmy ją bardzo uroczyście. A bawiliśmy się tego dnia wyśmienicie!
Nad całością uroczystości czuwali opiekunowie Małego Samorządu Uczniowskiego - p. M. Chmielnicka i p. E. Klich oraz z Samorządu Uczniowskiego klas starszych - p. M. Szwankowska, p. S. Dwojak, p. W. Banaś.
Impreza rozpoczęła się o godzinie 900. Klasy IV-VI pierwsze dwie godziny poświęciły na ciężką pracę:

  • klasy IV przygotowywały euromarzannę,
  • klasy V - eurobociana,
  • klasy VI - transparent z hasłem o tematyce wiosennej.

    Natomiast uczniowie klas młodszych rozgościli się na dużej sali gimnastycznej, która w tym dniu była nie do poznania - kwiecista, piękna, baśniowa i kolorowa. Chwilę później wszyscy przenieśli się do czarodziejskiej krainy bajek i obejrzeli przygotowane przez klasy III przedstawienie pt: "Szewczyk Dratewka". Następnie zostały przydzielone zadania:

  • Klasy III wzięły udział w konkursie wiedzy. Zadania były niełatwe i często podchwytliwe, ale nasi "trzecioklasiści" poradzili sobie z nimi bez problemu.
  • Klasy II brały udział w konkursach plastyczno-technicznych na "Marzannę, nietypową pannę, bo..." papierową - wykonaną z gazet, makulatury i bibuły. Nie było to łatwe zadanie i uczniowie musieli samodzielnie sobie z nim poradzić. Efekt był jednak fantastyczny. Marzanny były naprawdę nietypowe i do tego pomysłowe. Dzieci z klas II pracowały również zespołowo w kilkuosobowych grupach nad plakatami przedstawiającymi uroki naszej planety.
  • Dla uczniów klas I został przygotowany konkurs sportowy. Nasze "pierwszaczki" pięknie wyglądały w strojach sportowych i dzielnie rywalizowały we wszystkich konkurencjach. Było na co popatrzeć!!! Cała publiczność dopingowała małym sportowcom.

    W międzyczasie odbywał się konkurs piosenki. Dzieci śpiewały i prezentowały się wspaniale, a trzeba dodać, że dla wielu był to pierwszy występ przed tak dużą publicznością. Brawo za odwagę i za piękny śpiew. Następnie uczniowie klas młodszych przyłączyli się do zabawy klas starszych. Wspólną imprezę rozpoczęła piosenka M. Grechuty pt. "Wiosna, ach, to ty!" Po gorącym powitaniu przez klasę VIa uczniowie zaprezentowali swoje eurowiosenne rekwizyty - euromarzanny, eurobociany i transparenty. Następnie obejrzeliśmy paradę przebierańców - uczniów klas I-VI. A byli wśród nich : Panie Wiosny, biznesmeni, Indianki, staruszki, ptaki, psy, królewny, itp.

    Czekając na ostateczne wyniki dotychczasowych konkursów, słuchaliśmy romantycznych nagrań, a p. S. Dwojak zaprosiła nauczycieli: p. dyr. W. Banasia, p. K. Stolarską, p. E. Sztobryn i p. W. Banaś do konkursu "Rzut beretem". Następna konkurencja należała do uczniów - przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego. Otrzymali oni nie lada zadanie! Musieli wykazać się zwinnością, sprytem i umiejętnością szybkiego jedzenia. Śmiechu było "co nie miara". Na zakończenie imprezy zaproszono przewodniczącą jury, p. R. Banaś, do odczytania wyników konkursów. Zabawa była świetna, a zwycięzcy otrzymali wspaniałe nagrody.

Kilkanaście zdjęć z obchodów pierwszego dnia wiosny możecie obejrzeć poniżej.Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2005/2006"