II Przegląd Twórczości Artystycznej
Osób Niepełnosprawnych Ziemi Radomskiej

    28 kwietnia uczniowie klasy integracyjnej IVb po raz pierwszy wzięli udział w II Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych Ziemi Radomskiej zorganizowanym przez Katolickie Stowarzyszenie Niepełnosprawnych Diecezji Radomskiej Oddział Pionki, który miał miejsce w Miejskiej Hali Sportowej w Pionkach. Impreza odbyła się pod patronatem honorowym Dyrektora Departamentu Zdrowia i Polityki Społecznej pani Elżbiety Wierzchowskiej.

    Głównymi celami spotkania był przegląd dokonań i osiągnięć osób niepełnosprawnych, kształtowanie pozytywnego wizerunku osoby niepełnosprawnej oraz integracja ze społeczeństwem poprzez twórczość.

    Nasi uczniowie zaprezentowali inscenizację baśni pt.: "Śpiąca Królewna". Mieli oni okazję zapoznać się również z twórczością osób niepełnosprawnych Ziemi Radomskiej, m.in. z Radomia, Kozienic, Jedlanki. W przeglądzie nie były przyznawane miejsca na podium, gdyż nagrody należały się wszystkim uczestnikom. Każda grupa otrzymała pamiątkowy dyplom oraz prezent w postaci przyborów do malowania. Po skończonych występach, pełni wrażeń młodzi artyści udali się do Miejskiego Ośrodka Kultury na poczęstunek i wspólną zabawę.Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2005/2006"