Świąteczny koncert
Pol-Orffa

    21 grudnia 2005r. był dla społeczności naszej szkoły dniem szczególnym. Nie było zajęć ze względu na wydarzenie, mające miejsce właśnie tego dnia.

    Około godziny 11.00 wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły zebrali się na sali gimnastycznej, gdzie odbył się koncert kameralnego zespołu instrumentalnego Pol-Orffa pod batutą prof. Tadeusza Gogacza. Zespół ten pochodzi z Szydłowca i od ponad czterdziestu pięciu lat osiąga znaczne sukcesy na estradach Polski i Europy, goszcząc m.in. w Niemczech, Austrii, Czechach, Szwajcarii, na Litwie i Słowacji. Piękno kompozycji Chopina, Moniuszki, Schuberta czy Brahmsa, wychodzące spod palców utalentowanych artystów, rozbrzmiewało w murach Kaplicy Królewskiej w Paryżu podczas wielkiego tourne nad Sekwaną. Zespół przekroczył także bramy Wiecznego Miasta, by wraz z Najdostojniejszym jego mieszkańcem, Janem Pawłem II oraz ośmiotysięcznym zgromadzeniem wiernych przeżywać radość świąt Bożego Narodzenia.

    Ze względu na zbliżające się święta Bożego Narodzenia koncert miał świąteczny charakter. Dlatego też poza muzyką poważną mogliśmy usłyszeć kolędy i utwory świąteczne.

Chyba wszyscy jesteśmy zgodni co do bardzo wysokiego poziomu reprezentowanego przez zespół Pol-Orffa, o czym świadczyły ogromne brawa, jakimi został nagrodzony.    Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2005/2006"