Pionki, grudzień 2005r.

AKCJA CHARYTATYWNA
"I TY ZOSTAŃ ŚWIĘTYM MIKOŁAJEM"

    W miesiącu grudniu 2005r. rozpoczęliśmy przygotowania do uroczystości wigilijnej w ramach integracji wewnątrzszkolnej i środowiskowej. Nasza szkoła otrzymała zaproszenie do współorganizacji świątecznego koncertu pod hasłem "I TY zostań Świętym Mikołajem" razem z Ośrodkiem Szkolno - Wychowawczym w Radomiu i Gimnazjum Nr 6 w Radomiu.
    Rodzice i uczniowie kl. 3a zgromadzili fundusze do wspólnej Wigilii z osobami niepełnosprawnymi. Matki uczniów tej klasy pani Halina Molendowska - producent odzieży damskiej "Inter-Mix' Pionki i pani Agnieszka Bieńkowska - sklep spożywczo- przemysłowy "AGA" sfinansowały 20 paczek ze słodyczami dla dzieci z rodzinnych domów dziecka, osób niepełnosprawnych w terenie radomskim oraz uczniów klas integracyjnych PSP Nr 5 im. J. Pawła II w Pionkach.
    Matki reprezentujące trójkę klasową uczniów kl. 3a przygotowały potrawę wigilijną. Rada Rodziców PSP Nr 5 w Pionkach pokryła koszty przejazdu na wigilię, która odbyła się w Teatrze Powszechnym im. J. Kochanowskiego w Radomiu.
    Program uroczystości obejmował przedstawienie "Kopciuszek" w wykonaniu uczniów radomskich szkół, oraz wspólną wigilię i spotkanie z Mikołajem. Uczniowie aktywnie uczestniczyli w uroczystości, otrzymali paczki od Mikołaja, łamali się opłatkiem, spożywali potrawy wigilijne i śpiewali kolędy. Były chwile radości i wzruszenia. Uczniowie mieli okazję rozmawiać i przebywać z innymi dziećmi niepełnosprawnymi. Obdarowaliśmy słodyczami te dzieci, które nie posiadają domów rodzinnych, bądź przebywają w domach zastępczych.
    Udział w świątecznym koncercie wzięły klasy integracyjne naszej szkoły: 1b, 2b, 4b, 5b. Razem wzięło udział w tej uroczystości 25 uczniów PSP Nr 5 w Pionkach.

    Serdecznie dziękuję Dyrekcji, Radzie Rodziców, nauczycielom i tym wszystkim, którzy przyczynili się do przeprowadzenia tego przedsięwzięcia.

 

Organizator
mgr Marzena JandułaPowrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2005/2006"