Komputerowy "Mistrz kierownicy"
(zawody w GTI Racing)

    Jako, że zimna wiosenna aura nie zachęcała do spacerów, postanowiliśmy umilić sobie czas organizacją wewnątrzszkolnej rywalizacji przy wykorzystaniu komputerowego symulatora jazdy wyścigowej GTI Racing. Do wzajemnego konkurowania zaprosiliśmy wszystkich chętnych uczniów naszej szkoły. Na szczęście nie każdy był zainteresowany wyścigami samochodowymi, bo pewnie całość zawodów przciągnęłaby się, aż do zimy. Pomimo, że czas naboru do zawodów był dość krótki (tylko dwa dni), to i tak zgłosiło sie 145 uczniów.
    Zawody rozpoczęły się 8 maja 2006 r. od eliminacji dla klas IV-VI. Wzieło w nich udział 70 uczniów. Równolegle przeprowadzono eliminację dla klas I-III, w których wzięło udział 75 uczniów. Z grup eliminacyjnych wyłonionych zostało po 45 osób na obu poziomach, które przeszły do ćwierćfianałów. Jazdy ćwierćfinałowe rozpoczęły się od 17 maja 2006 r.

    Po ćwierćfinałach nastąpiła kolejna selekcja i niestety kolejna część zawodników musiała odpaść. W półfinałach wzięło udział 30 uczniów z klas I-III i 30 uczniów z klas IV-VI. Już wtedy okazało się, że niektórzy uczniowie klas I-III wykazują zdolności rajdowe zbliżone, a nawet czasem przewyższające poziom, niektórych zawodników z poziomu klas IV-VI, a wśród organizatorów zrodziła się myśl połączenia obu grup na etapie "finału mistrzów". Ze względów organizacyjnych - jazdy półfinałowe i finałowe realizowane były w dalszym ciągu z podziałem na grupy.

    Po półfinałach (21 maja), do ścisłego finału przeszło jedynie 30 uczniów (15 z klas I-III i 15 z klas IV-VI). Oczywiście kryterium awansu do kolejnego etapu był zawsze najszybszy czas przejazdu na ustalonej przez organizatorów trasie, przy ściśle zdefiniowanym samochodzie i porze realizacji jazdy. Każdy zawodnik wykonywał dwa przejazdy, z których wybierano ten lepszy. Z grupy finałowej po bardzo emocjonujących rozgrywkach, które dobyły się w pierwszym tygodniu czerwca, pozostało tylko dziesięciu najlepszych zawodników wyłonionych spośród wszystkich uczniów z klas I-VI, którzy przystąpili do zawodów. Tych dziesięciu mistrzów spotkało się na finałowej rozgrywce w dniu 12 czerwca. Szczerze mówiąc to dziewięciu, bo jeden z zawodników zrealizował przejazd finału mistrzów trzy dni wcześniej ze względu na spodziewany wyjazd.
     To co obserwowaliśmy na finale mistrzów, to naprawdę wspaniała i emocjonująca rozgrywka zawodników bardzo wysokiej klasy. Zabawa, emocje, rywalizacja, smak zwycięstwa i porażki. Chociaż nie wszyscy mogli wygrać, ale wszyscy mogli poczuć dreszcz prawdziwej przygody i sprawdzić swój refleks, koncetrację oraz umiejętność panowania nad stresem. Zabawa była doskonała. Na zdjęciu poniżej grupa mistrzów po pierwszych jazdach finałowych. Nikt nie jest jeszcze pewny swojego zwycięstwa.

    Około pół godziny później wszystko się wyjaśniło - mamy zwycięzców. Wszyscy mistrzowie dostają dyplomy, a czwórka najlepszych dodatkowo gry i programy komputerowe. Mistrzem kierownicy została Karolina Wójcik z klasy IVc. Jedyna dziewczyna, która przeszła do finałów i to właśnie ona "utarła" nosa wszystkim chłopakom, którzy uważali, że to oni najlepiej radzą sobie za kierownicą.

    Dla tych, którzy chcieliby porównać swoje czasy przejazdu z uzyskanymi na naszych zawodach zamieszczamy kilka pomocniczych informacji. Aha. nie zapominajcie, że są to czasy uzyskane na zawodach (na podstawie dwóch przejazdów). Podczas treningów, niektórzy jeździli nieco szybciej.

Gra: GTI Racing (Demo)         Zawodnicy Czas przejazdu Klasa
Trasa: Texas       1. Karolina Wójcik 02:33:27 4c
Pogoda: Deszczowa       2. Maksymilian Lepa 02:36:22 4c
Pora jazdy: 12 w południe       3. Bartosz Boś 02:44:67 5a
Ilość okrążeń: 1       4. Kacper Sulima 02:44:88 3d


Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2005/2006"