Francja kontra Reszta Świata

    W naszej szkole wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczą w realizacji programu Socrates Comenius - jedni piszą bajkę, inni pogłębiają wiedzę na temat państw Unii Europejskiej, jeszcze inni biorą udział w konkursach i quizach.
    Miłośnicy sportu natomiast mogli oddać się swojej pasji, wcielając się w rolę piłkarzy z całego świata podczas meczu, który odbył się 25 X 2005r. pomiędzy reprezentacją Francji, a Resztą Świata. Organizatorami meczu były mgr R. Banaś i mgr M. Krupa - nauczyciele wychowania fizycznego.
    W skład drużyny Francji weszli uczniowie prezentując na koszulkach zawodników francuskich. Resztę Świata stanowili uczniowie, prezentujący piłkarzy z całego świata.

Drużyna Francji:

 1. Zinedine Zidan - Gabor Jastrzębski VI D
 2. David Trezeguet - Mateusz Pogodziński VI C
 3. Thierry Henry - Jakub Grabowski VI D
 4. Nicolas Anelka - Krzysztof Banaś IV A
 5. Robert Pires - Jakub Ozga V C
 6. Fabien Barthez - Aleksander Kutyła VI C
 7. Ludovic Giuly - Marcin Przerwa VI C
 8. Sylwian Wiltord - Adrian Cyga V C
 9. Lilian Thuram - Abramowicz Mikołaj VI C
 10. Makelele - Zieliński Daniel VI C

Drużyna Reszta Świata:

 1. Steven Gerrard - Potacki Marcin VI A
 2. Ronaldinho - Wiśniewski Mateusz IV D
 3. Jerzy Dudek - Mikusek Piotr VI A
 4. Raul - Dziadura Paweł IV A
 5. Frank Lampart - Jakub Amanowicz IV A
 6. Ruud van Nistelrooy - Wiśniewski Łukasz VI A
 7. Tomasz Frankowski - Potacki Szymon VI D

    Mecz prowadził sędzia Radomskiego Okręgowego Związku Piłki Nożnej Łukasz Suwała. Na spotkanie przybyli liczni kibice z transparentami i plakatami, którzy głośno dopingowali swoim faworytom. Mecz zakończył się wynikiem 5:3 dla Francji. Zdobywcą wszystkich goli dla tej drużyny był Gabor Jastrzębski (Zinedine Zidan), a dla Reszty Świata - Marcin Potacki (Steven Gerrard).
    Miła atmosfera, dobra zabawa, kulturalny doping i rywalizacja fair play. Brawo uczniowie! Oby tak dalej...Powrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2005/2006"