ŚLUBOWANIE KLAS PIERWSZYCH

    18 października 2004 roku odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 5 w Pionkach im. Jana Pawła II ślubowanie dzieci z klas I i pasowanie ich na uczniów. Jest to uroczysty moment w życiu szkoły i ważne wydarzenie dla rozpoczynających karierę ucznia dzieci. Jest to także tradycja naszej szkoły - już po raz 10 klasy I zostały przyjęte w poczet uczniowskiej braci.

W uroczystości brali udział wszyscy pierwszoklasiści wraz ze swoimi wychowawcami:
- klasa IA mgr M. Chmielnicka
- klasa IB mgr M. Wojtaszewska, mgr J. Majcher
- klasa IC mgr K. Stolarska
- klasa ID mgr A. Dróżdż.

    Dzieci były odświętnie ubrane, a na głowach miały wspaniałe "żakowskie" czapki. Każda z pierwszych klas występowała w innym kolorze: IA w czerwonym, IB-żółtym, IC-pomarańczowym, a ID w zielonym.
    Rozpoczęła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klas drugich i ich opiekunów: mgr B. Janczyk, mgr D. Kacę, mgr E. Śmiechowską, mgr M. Jandułę. Uroczystość odbywała się na dużej sali gimnastycznej w bajkowej scenerii: był zamek, tron i para królewska oraz rycerze odziani w hełmy i zbroje, z mieczami w dłoniach. Para królewska egzaminowała pierwszoklasistów, a na koniec zgodnie orzekła, że zasłużyli na miano uczniów - rycerzy.

 

    Nastąpiła oficjalna część imprezy. Dyrektor szkoły- mgr W. Banaś wygłosił krótkie przemówienie, a następnie został wprowadzony sztandar szkoły. "Pierwszaki" ślubowały na sztandar szkoły powtarzając za panią dyrektor B. Glimasińską uroczysty tekst. Na koniec zgodnym chórem zabrzmiało: ŚLUBUJĘ. Pozostał ostatni punkt programu - pasowanie na uczniów.

    Dyrekcja szkoły: mgr W. Banaś, mgr B. Glimasińska, mgr E. Zamorska pasowała dzieci na uczniów szkoły używając do tego iście baśniowych "gęsich piór". Starsi koledzy obdarowali pierwszaków kolorowymi zakładkami przygotowanymi przez dzieci z klas III.
    Na koniec zabrzmiała piosenka "Szkoło, szkoło jak się masz..." i tak zakończyła się część oficjalna.

    Uczniowie klas I wraz z wychowawcami i zebranymi rodzicami udali się do swoich sal. Na dzieci czekała tu niespodzianka przygotowana przez rodziców- słodki poczęstunek.
    Wspólne spotkanie zakończyło się wręczeniem przez wychowawcę pamiątkowych dyplomów pasowania na ucznia. Mamy nadzieję, że wszystkie dni spędzone w naszej szkole, dni nauki i zabawy będą tak piękne i radosne jak dzisiejszy dzień- ślubowanie.

Opracowanie:

K. StolarskaPowrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2004/2005"