"Jeden grosz znaczy niewiele,

ale góra grosza jest największa na świecie!"

    

    Już po raz piąty Towarzystwo NASZ DOM zorganizowało pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej i Sportu - Pana Mirosława Sawickiego - AKCJĘ GÓRA GROSZA.

    Włączyli się w nią także uczniowie i nauczyciele naszej szkoły. Zbieraliśmy pieniądze, które zostaną przekazane na tworzenie rodzinnych domów dziecka i na pomoc domom już istniejącym.

    Akcja trwała od 18 do 29 października. Bardzo cieszy nas fakt, że wszystkie klasy przyłączyły się do zbiórki monet, a tym samym pomocy potrzebującym. Wyniki niektórych klas były imponujące:

Klasa VIC - 69,52 zł - 1916 monet
Klasa IA - 66,04 zł - 2996 monet
Klasa VC - 49,18 zł - 2053 monety

Łącznie usypaliśmy górę grosza złożoną z 25 722 monet.
Jej wartość, to: 630,58 zł.

     Koordynatorami akcji na terenie szkoły byli członkowie Szkolnej Rady SKO: Aleksandra Grabowska, Anna Pawlak, Paulina Rybczyńska i Agnieszka Trojanowska z klasy VB oraz Katarzyna Mąkosa i Katarzyna Sułek z klasy VC, opiekę z ramienia Rady Pedagogicznej sprawowały panie: Beata Jaśkiewicz, Ewa Januszewska, Edyta Kobierzycka-Rybak.

Szczegółowe informacje na temat działalności Towarzystwa "Nasz Dom" i samej akcji można uzyskać pod adresem: www.towarzystwonaszdom.plPowrót do "Wydarzyło się w roku szkolnym 2004/2005"